Generatie Einstein.. what’s in a name?.. er is de afgelopen 2,5 jaar al veel over gezegd en geschreven..
Op www.minutes.emerce.nl.. staat een overzicht van de belangrijkste kenmerken van die generatie, zoals omschreven door de auteurs van ‘Generatie Einstein’ Jeroen Boschma en Inze Groen.
Ook in het huidige middelbare en hoger onderwijs is iedereen er nu wel van doordrongen dat deze generatie andere ‘eisen’ stelt. De effectiviteit van onderwijs hangt sterk samen met hoe wij ons daarop instellen.
Maar kunnen we dat wel?
Het gaat er om onze eigen denkpatronen en gedrag tegen het licht te houden in relatie tot onze houding en werkwijze naar en met studenten… Waar deze generatie erg aan hecht is echter authenticiteit, dus aanpassen en jezelf zijn..
Gijs van Wulfen, initiatiefnemer van Nieuweproductenbedenken.nl, gaf volgens mij een aantal eyeopeners, die ons kunnen helpen anders te kijken:
“Wij vinden ze oppervlakkig… Ze zijn geïnteresseerd.
Wij vinden ze onverschillig… Ze zijn vol passie.
Wij raken verstijfd van de informatie-overload… Zij zijn als een vis in het water van 24/7 informatie en communicatie.
Wij leren lineair volgens vaste patronen… Zij leren lateraal met behulp van associaties.
Wij wachten tot iemand ons vertelt hoe het moet… Zij ontdekken en onderzoeken.
Wij reduceren wetenschap tot kunstjes… Zij kunnen complexe materie aan.
Wij accepteren dat de wereld niet eerlijk is… Zij zien eerlijkheid als het hoogste goed.
Wij nemen ze niet serieus… Zij respecteren iedereen die authentiek en oprecht is.
Wij vertellen en verwachten dat ze luisteren… Zij communiceren met elkaar.
Wij zijn stand-alone… Zij leven, leren en werken in netwerken.
Wij accepteren bullshit… Zij niet.”
Het boek ‘Generatie Einstein’ van Inez Groen en Jeroen Boschma is uit 2006, maar nog steeds een must voor iedereen die in het onderwijs met deze generatie werkt.